Praca grafika to przede wszystkim kreatywność

Blog

Praca grafika to przede wszystkim kreatywność

  • by Maciej Ramus
Praca grafika to przede wszystkim kreatywność

Kreatywna praca grafika

Z czego składa się praca grafika komputerowego?

Olbrzymią, o ile nie największą cześć czasu zajmuje kreatywne poszukiwanie koncepcji dla zleconego projektu. Oczywiście zdarzają się klienci, którzy mają w głowie już swoje pomysły, ale nawet wtedy profesjonalny grafik musi na to spojrzeć ze swojej perspektywy, aby doradzić ewentualne zmiany we wcześniejszym zamyśle.

Dlatego zlecając projekt graficzny “na wczoraj” trzeba się liczyć z ewentualnością, że taki grafik, pracujący pod presją czasu, będzie zmuszony skrócić czas przeznaczony na kreatywność. Warto jednak mieć trochę więcej czasu w zapasie, ponieważ w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy wręcz przytłoczeni reklamą we wszelakiej postaci, nie wystarczy tylko się zareklamować, ale trzeba to zrobić w taki sposób, by reklama przyciągała uwagę i zapadała w pamięć.

Z drugiej strony lekki pozytywny stres jest wręcz wskazany, nie można dać zbyt dużego luzu grafikowi, ponieważ ten wpadnie w błędne koło i będzie krążył po tych samych pomysłach, nie mogąc zdecydować się na konkretny wariant.

Dlatego warto już na samym początku ustalić termin wstępnych propozycji.

Jakie terminy będą dla grafika odpowiednie? Wszystko zależy od nałożenia projektów jakie taki designer ma do zrobienia. Nasze studio graficzne z reguły przy prostych projektach (ulotka dwustronna, wizytówka, prosty plakat, baner) trzyma się terminu 3 dni roboczych. Zlecając logo trzeba się liczyć z 7-10 dniami roboczymi (wliczając w to poprawki), strona internetowa to czas co najmniej 3 tygodni. Na koniec przypominamy pierwsze przykazanie współpracy Dream County “Nie poganiaj – jeżeli obiecaliśmy termin to go dotrzymamy”.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this