Najlepsze slogany reklamowe

Blog

Najlepsze slogany reklamowe

 • by Karolina Zięba
Najlepsze slogany reklamowe

Slogany reklamowe pozwalają nam na skojarzenie i rozpoznanie danej marki. Autorzy często sięgają po chwytliwe i wymyślne hasła, a nieraz stawiają na prostotę i decydują się na kilka słów. Niezależnie od tego, którą z dróg wybiorą, ważne, aby hasło było krótkie i zapadające w pamięć! Myśląc o znanych markach, często w głowie pojawia nam się logo, reklama, bądź właśnie hasło! Dobre hasło jest w stanie przetrwać wiele lat i zyskać popularność większą, niż nazwa firmy!

Poniżej przedstawiamy 10 sloganów reklamowych, które nam najbardziej zapadły w pamięć!

 1. „A świstak siedzi i zawija je w te sreberka”
  https://bit.ly/2oXOnjg
  Kto nie zna tego kultowego hasła ze świstakiem w roli głównej? Przecież doskonale wiemy, czym się zajmuje od lat! Pomimo tego, że czekolada Milka ma na swoim koncie mnóstwo innych reklam, my nadal pamiętamy i wracamy z sentymentem właśnie do tej!
 2. „Red Bull doda Ci skrzydeł”
  https://bit.ly/2OnLnau
  To hasło Red Bulla możemy usłyszeć już od dobrych kilkunastu lat. Co innego może dodać skrzydeł, jak nie Red Bull? Ten slogan przyjął się tak mocno, że marka zdecydowała się umieszczać go w każdym nowym spocie. Czy wyobrażacie sobie reklamę tego napoju bez słynnego hasła?
 3. „Wszyscy mają Mambę! Mam i ja!”
  https://bit.ly/2o5FuS7
  Kto z nas jako dziecko nie lubił gumy Mamby? Otóż to! Lubiliśmy ją wszyscy! Zatem jeśli wszyscy mają mambę, to mam i ja! Przyznajcie się, czy nawet teraz, nie zdarzyło Wam się mieć ochoty na ten smak z dzieciństwa?
 4. „Wyraża więcej, niż tysiąc słów”
  https://bit.ly/2OoncZx
  Przeprosiny, podziękowania, a może inna okazja? Nie musisz się głowić, co powiedzieć, Rafaello sprawdzi się w każdej sytuacji, bowiem… „wyraża więcej, niż tysiąc słów”. To kolejny jakże kultowy już tekst, który wszedł do użytku codziennego. To hasło także pojawia się w każdej reklamie.
 5. „Pakuj się do miski!”
  https://bit.ly/2OsQJkL
  „Sam się pakuj”… I wszyscy wiemy, o jakiej reklamie mowa! Reklama M&M’s to kolejny dowód na to, że krótkie i proste hasło, jest często tym najlepszym.
 6. „Może to jej urok? A może to Maybelline”
  https://bit.ly/35agSLe
  Jeśli ktoś niekoniecznie posiada urok osobisty albo nie wie, w jaki sposób go wykorzystać, z pomocą śpieszy Maybelline. Nie ma się co oszukiwać… Charakterystyczne zaśpiewanie hasła tkwi w głowie każdego z nas!
 7. „Dłuższe życie każdej pralki, to Calgon”
  https://bit.ly/31Tj7Av
  Osobiście nie znamy nikogo, kto używałby proszku Calgon do czyszczenia pralek – to jeden z nielicznych przypadków, kiedy hasło stało się bardziej popularne od samego produktu. Próbowaliście kiedyś wypowiedzieć słowa „Dłuższe życie każdej pralki to Calgon”? Teraz spróbujcie to zaśpiewać!
 8. „Zjedz Snickersa, bo zaczynasz gwiazdorzyć”
  https://bit.ly/2g2P98F
  Głodny? Byle nie za bardzo, bo zaczniesz gwiazdorzyć. To tekst, który w codziennych sytuacjach używa wielu z nas. Zdarzyło Wam się poczęstować kogoś snickersem, rzucając przy tym to hasło?
 9. „Włączamy niskie ceny”
  https://bit.ly/358N95j
  To jedna z tych reklam, której większość z nas ma zwyczajnie dość. Niezależnie od tego, jedno jest pewne – jest skuteczna, a słysząc hasło „Włączamy niskie ceny”, w głowie każdego pojawia się śpiewająca to Ewelina Lisowska.
 10. „Jak sobota, to tylko do Lidla”
  Co prawda, to jeszcze bardzo świeża reklama, ale wskażcie chociaż jedną osobę, która słysząc „Jak sobota to tylko do Lidla, do Lidla”, nie dośpiewa „bo promocje tam, parking ram pam pam pam”. W ostatnim czasie, to jedna z najczęściej słyszanych reklamowych kompozycji, dlatego w naszym subiektywnym rankingu pierwsze miejsce należy właśnie do niej!

Jak na pewno zauważyliście, kliku z wymienionych przez nas sloganów towarzyszy melodia. Stosując taki zabieg, autorzy zwiększają szansę reklamy na sukces. Dużo łatwiej zapamiętujemy coś, co możemy zanucić. Niejednokrotnie zdarza się tak, że melodia z danej reklamy chodzi nam po głowie i nie ma takiej siły, która pozwoli się jej pozbyć!

Nie można również zaprzeczyć, że niektóre z haseł reklamowych weszły do naszego użytku codziennego. Wybraliśmy naszym zdaniem kilka z tych najbardziej znanych i rozpoznawanych, jednak listę można by uczynić znacznie dłuższą. Niewątpliwie cała masa kolejnych, chwytających za serce sloganów jeszcze przed nami!

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this